Moimi rozmówcami byli gen. dyw. w st. spocz. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz, gen. broni rez. dr Mirosław Różański, gen. broni rez. Waldemar Skrzypczak.

Rozmowa nt. zapowiadanej wizyty prezydenta Francji E. Macrona w Polsce oraz skutków zawieszenia traktatu rozbrojeniowego INF.

Program "Horyzont" w Tvn24, rozmowa z red. J. Stawiskim.

Rozmowa z prof. Timothy Garton Ash'em nt. interpretacji "Wolnego słowa".

Konferencja pt."Zrozumieć Rosję - czy jest to możliwe?" organizowana przez niemieckie Towarzystwo ds. Polityki Bezpieczeństwa. Berlin.

1 panel - Dr. M. Klein, W. Rudischhauser, Prof. J. Baberowski, Minister G. Erler, Prof. K. Miszczak. Konferencja nt. ew. scenariuszy współpracy z Rosją. Gesellschaft für Sicherheitspolitik, Berlin.

Debata nt. roli i przyszłości współpracy z Chinami.

Międzynarodowa debata nt. współpracy Europy i Chin.

Rozmowa nt. sytuacji politycznej w Niemczech i ew. scenariuszy koalicyjnych - program HORYZONT Tvn.

Polsko-niemiecki Okrągły Stół ds. Bezpieczeństwa

Berlin Security Conference, na zdj. z gen. Klausem Wittmannem.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Znajomi. Życzę Wam, aby rozpoczynający się Rok 2018 był pełen życzliwości, pokoju i pomyślności, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Aby towarzyszyło nam więcej mądrości w podejmowaniu wyważonych i odpowiedzialnych decyzji oraz szeroko pojęty dialog. Szczęśliwego Nowego Roku!
Krzysztof Miszczak

Na zdj. Sir Dermot Turing, Prof. Andrew Clark, dr Marek Grajek, prof. Klaus Schmeh
Organizowana przeze mnie konferencja „ENIGMA – zwiastun cywilizacji cyfrowej” jest próbą przypomnienia wkładu polskich kryptologów w zwycięstwo aliantów w II wojnie światowej.

W oczekiwaniu na przemówienie prezydenta USA D. Trumpa, lipiec 2017.

Miło jest otrzymać w prezencie książkę z dedykacją od Matthiasa Kneipa. Autor "111 powodów by kochać Polskę" należy do najbardziej znanych propagatorów kultury polskiej w Niemczech

Wizyta Donalda Trumpa w Polsce, lipiec 2017.

Noblistka Herta Müller honorowym gościem Warszawskich Targów Książki.

Plac Krasińskich. Wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce, lipiec 2017.

Jubileusz 25-lecia Fundacji i 25-lecia Traktatu między Rzecząpospolitą Polską i Republiką Federalną Niemiec

Praca wre :)
Na zdjęciu w moim gabinecie w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Gala z okazji 25-lecia FWPN oraz 25-lecia Traktatu polsko-niemieckiego między RP i RFN.

80 urodziny Rity Süssmuth, b. przewodniczącej Bundestagu, 17.02.2017

Otwarcie konferencji „Polska i niemiecka narracja historyczna – kody pamięci” organizowana przez Fundację Polsko-Niemieckie Pojednanie oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, na zdj. z Prezesem D. Pawłosiem.

Z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Ambasady RP i RFN we Francji zorganizowały 21.09 br. konferencję nt. procesu pojednania polsko-niemieckiego. W dyskusji uczestniczyli: abp Alfons Nossol, prof. Gunter Pleuger oraz prof. Henri Ménudier.

z dobrymi znajomymi podczas Dnia Jedności Niemiec w Ambasadzie RFN w Warszawie w dn. 3 października br.

na zdj. Prof. dr François Heisbourg, Doradca Min. Spraw Zagranicznych Francji ds. Planowania Strategii, Przewodniczący Rady Fundacji Genewskiego Centrum Polityki Bezpieczeństwa (GCSP). Panelista organizowanej przeze mnie konferencji o NATO, czerwiec 2016 r.

W siedzibie Fundacji odbyła się konferencja „NATO. The Enduring Alliance 2016”, 28 czerwca 2016r.

na zdj. z Prof. dr Julianem Lindleyem - Frenchem, Wiceprezydentem Stowarzyszenia Traktatu Północno-Atlantyckiego, autorem publikacji "NATO, the Enduring Alliance", do której napisałem wstęp.

Otwarcie konferencji pt.: „Współpraca Polski i Niemiec w obszarze bezpieczeństwa: dwadzieścia pięć lat wspólnych doświadczeń”, 24 maja 2016r.

Spotkanie z autorem książki "Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina", Prof. Arkadiuszem Stempinem, czerwiec 2016 r.

Polsko-Niemieckie Dni Mediów, 11-12 maja 2016 r.

W dniu 12 maja br. w Lipsku przedstawiciele Polski i Niemiec świętowali 25. jubileusz zawarcia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między RP i RFN.

Panel "Sojusz Północnoatlantycki w przededniu Szczytu w Warszawie", maj 2016r.

Otwarcie XVIII Forum Polsko-Niemieckiego przez Min. Spraw Zagranicznych RP Pana Witolda Waszczykowskiego, kwiecień 2016r. W forum wziął udział Min. Spraw Zagranicznych Niemiec, p. Frank Walter-Steinmeier.

XVIII Forum Polsko-Niemieckie, 19 kwietnia 2016 r., siedziba FWPN.

KONFERENCJA "DOŚWIADCZENIE POLSKO-NIEMIECKIE JAKO WYZWANIE DLA EDUKACJI OBYWATELSKIEJ", na zdj. Wojciech Murdzek, poseł na Sejm RP, Arne Lietz poseł Parlamentu Europejskiego oraz dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, 6 maja 2016r.

Debata "Polska w mediach niemieckich - Niemcy w mediach polskich". Na zdjęciu G. Gnauck (DieWelt) H. Jarczyk (ARD), A. Rybińska (wPolityce.pl), K. Schuller (FAZ), B. Wieliński (Gazeta Wyborcza), J.Stawiski (TVN 24Biznes i Świat), P. Semka (Do Rzeczy), marzec 2016r.

Dyskusja o wierności wartościom chrześcijańskim w czasach pogardy. Na zdj. JE Arcybiskup H. Muszyński, Prof. K. Ziemer, A. Machnowski - reżyser filmu "Emisariusz Kardynała", marzec 2016r.

Prapremiera współfinasowanego przez FWPN filmu "Emisariusz Kardynała", na zdj. z Arcybiskupem H. Muszyńskim i Panem W. Pisarkiem ze Związku Polaków w Niemczech (Rodło) - Prezesem Oddziału Kleve, marzec 2016r.

Uroczysta prezentacja jubileuszowego kalendarza 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec, styczeń 2016r.

Polskie i niemieckie narracje historyczne w filmach na tle prawa i polityki, luty 2016r. Na zdj. z dr Krzysztofem Garczewskim.

Rozmowa z Panią Barbarą Stanisławczyk nt. Od LUTRA do POSTMODERNIZMU. Dyskusja wokół książki „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”.

„Przekroczyć granice dyplomacji”, luty 2016r. Rozmowa z Ambasador Izraela Anną Azari, zastępcą Ambasadora Niemiec Manfredem Hutererem, Prof. Jerzym Kranzem, Konsul Elżbietą Sobótka

Otwarcie wystawy OPEN DOOR TO ISRAEL i 68. rocznica niepodległości Państwa Izrael, marzec 2016r. Na zdjęciu z Panem Ministrem K. Szczerskim (KPRP) oraz J. Parysem (MSZ).

Otwarcie wystawy „Pojednanie. Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 roku", listopad 2015 r.

prezentacja logotypu roku jubileuszowego - 25lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.

Święto Narodowe Republiki Federalnej Niemiec, 2015 r.

Rozmowa z dr H.G. Pötteringiem podczas prezentacji książki pt. „Na szczęście jesteśmy zjednoczeni. Moja europejska droga”, grudzień 2015r.

Spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych RFN, F.W. Steinmeierem, grudzień 2014.

Upowszechnianie prawdy historycznej na temat ogromnego udziału Polaków w złamaniu kodu Enigmy. Konferencja "Enigma - zwiastun cywilizacji cyfrowej", listopad 2015.


Spotkanie z Papieżem Benedytkem XVI. Jako dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych w Kancelarii Premiera Jarosława Kaczyńskiego wszedłem w poczet delegacji polskiej Pana Premiera do Watykanu.

Rozmowa z śp. Władysławem Bartoszewskim podczas wizyty Hillary Clinton w Krakowie. (Sekretarz Stanu H. Clinton zapowiedziała wówczas, że będzie się ubiegać o 15 mln dolarów na rzecz Fundacji Auschwitz-Birkenau).

z laureatami Nagrody Polsko-Niemieckiej, 2015r.

Polsko-Niemieckie Dni Mediów w Szczecinie, rozmowa z członkami Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, maj 2015.

Polsko-Niemieckie Nagrody Dziennikarskie 2015.

17 Forum Polsko-Niemieckie, 2014 rok.

nadanie tytułu doktora habilitowanego, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dyskusja nad książką B.T. Wielińskiego pt."Źli Niemcy", na zdj. z autorem oraz prof. C.E. Królem z ISP PAN, 2015 rok.

Spotkanie Rady FWPN z Ministrem Spraw Zagranicznych Grzegorzem Schetyną, 2015 rok.

Wizyta Martina Schulza, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, kwiecień 2013.

Konferencja z udziałem Helmuta Schmidta, byłego kanclerza RFN (1974-1982), Prof. Rity Sussmuth - byłej Przewodniczącej Bundestagu (1988-1998), Hamburg 2008.

Uczestnicy XVII Forum Polsko- Niemieckiego w Berlinie, listopad 2014.

Posiedzenie komitetu Nagrody Polsko-Niemieckiej, luty 2013.

Dni Mediów, 2015.

72. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim, kwiecień 2015 rok.

Spotkanie z Ministrem Edukacji Narodowej Izraela, Shai Pironem, 2014 rok.

Moje książki - moja duma. Na zdjęciu mały wycinek tego, co kolekcjonowałem przez całe życie. To natomiast, co się dzieje w moim gabinecie, można byłoby nazwać książkowo-gazetowym pobojowiskiem - jak na naukowca przystało..

Otwarcie wystawy "Polacy z wyboru" w Fabryce Norblina, październik 2015r.

Konferencja "Armia Europejska - projekt czy wizja?", na zdj. z gen. Waldemarem Skrzypczakiem, 2015 r.
(źródło: "Polska Zbrojna")

nadanie stopnia doktora habilitowanego, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja "Kto wygrał II wojnę światową? Kto przegrał pokój? - konferencja naukowa FWPN i ISP PAN, czerwiec 2015.

72. rocznica Powstania Warszawskiego. Widok z dachu budynku Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W 1944 budynek tzw. PAST-y stał się miejscem zaciętych walk, jakie toczyły się o niego podczas Powstania Warszawskiego. Pozostał w rękach powstańców do dnia kapitulacji.

Rodzinnie, podczas Komuni Św. Zuzi, maj 2015 r.

Z żoną. Komunia Św. Zuzi 2015 r.

Jedno z ważniejszych w mojej karierze wydarzeń - odznaczenie Janusza Brochwicza-Lewińskiego , (ps. Gryf) Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Kolonia 2000 r.

Wizyta wolontariuszy MDR w siedzibie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

siedziba FWPN, 2019.